Догляд за алюмінієвими вікнами

Хороша новина в тому, що за алюмінієвими вікнами догляд знадобиться мінімальний. Алюміній міцний, надійний і довговічний матеріал і при акуратному використанні вікна з алюмінію служитимуть десятиліття без втрати якості.

Основні правила догляду за алюмінієвими вікнами.

Досвід показує, що понад усе, алюмінієві вікна вимагають уважного відношення і догляду під час і після будівельних робіт, оскільки зазвичай після монтажу вікон ще не закінчені ремонтні роботи. Якщо своєчасно не видалити з алюмінієвого профілю і фурнітури сліди будівельних сумішей і фарб, то згодом це буде зробити дуже тяжко. Тому украй важливо не упустити цей момент і не допустити забруднення будівельними сумішами алюмінієвого вікна. Алюмінієвий профіль забарвлюється методом порошкового фарбування. Фарба може бути глянсовою або матовою, різних відтінків по RAL. Таке покриття досить міцне, але вимагає певних правив при експлуатації готового алюмінієвого вікна.
Поверхню алюмінієвого профілю досить протирати вологою м’якою серветкою або тканиною із звичайним рідким миючим засобом. Не можна використати абразивні миючі засоби і розчинники, ацетон для очищення алюмінієвого профілю, оскільки можна пошкодити фарбування.

Догляд за алюмінієвими вікнами з профілю з анодованим покриттям не відрізняється від догляду за забарвленими профілями. Анодування захищає  алюмінієвий профіль для скла від корозії, що дозволяє встановлювати готові алюмінієві вікна і в середовищі з підвищеною вологістю. Догляд за анодованою поверхнею також категорично виключає використання абразивних засобів. Якщо дотримуватися цього простого правила, вікна з анодованим покриттям прослужать довго і при цьому відмінно виглядатимуть.

Догляд за розсувними вікнами.

Якщо ви власник розсувного алюмінієвого вікна, то вам потрібно дотримуватися тих же порад, що і для звичайних алюмінієвих вікон. Стежте за чистотою рами, по якій рухається стулка. Ковзання здійснюється за допомогою роликів, вмонтованих в стулку. Щоб вони рухалися безперешкодно і стулки легко ковзали по направляючих частинах рами, важливо очищати направляючи частини пилососом і вологою тканиною.

Догляд за фурнітурою алюмінієвого вікна

Як доглядати за фурнітурою в алюмінієвих вікнах? Фурнітура алюмінієвого вікна розрахована на тривалу експлуатацію. Догляд за фурнітурою в алюмінієвих вікнах зводиться до того, щоб не допустити попадання пилу і бруду на механізми, оскільки однозначно, це погіршить їх роботу. Тому не допускайте сильного забруднення фурнітури для нормальної роботи вікон. Раз на рік можна обробити віконну фурнітуру мастилом. Підійде для цього олія для швацьких машин або спеціальна олія для віконної фурнітури. Мастило наносять на частини, що рухаються, поетапно зверху вниз. Потім кілька разів відкрийте і закрийте вікно. Це дозволить олії рівномірно розподілитися по фурнітурі.

Що робити, якщо з’явилася подряпина?

Як і будь-яке інше вікно, вікна з алюмінію не повинні піддаватися сильним ударам, оскільки алюміній, хоч і є міцним матеріалом, на ньому можуть з’явитися подряпини і вм’ятини в результаті необережного звернення. Що робити, якщо все-таки алюмінієвий профіль подряпався? Неглибокі подряпини можна “замаскувати” за допомогою спеціальних матеріалів – підібрати фарбувальний олівець в тон фарбування профілю і поліруючу пасту. Купити їх можна в автокрамницях. Іноді для невеликих потертостей на профілі використовують Cosmofen 5, який призначений для очищення ПВХ. Застосовувати ці засоби треба дуже уважно, щоб не пошкодити фарбування профілю.

Догляд за ущільнювачем алюмінієвого вікна

Також слід зупинитися на догляді за ущільніваючою гумою в алюмінієвих вікнах. Ущільнювач встановлюється декількома контурами – забезпечує герметичність вікон і захищає від проникнення пилу, води, шуму. Сучасний ущільнювач робиться з так званого EPDM – этилен-пропилен-диен-каучука, міцного і одночасно гнучкого матеріалу. Гуму при виробництві покривають силіконовим покриттям, яке робить легким встановлення ущільнювача і захищає його згодом від пересихання. В середньому гума ущільнювача для алюмінієвих вікон розрахована на 15-20 років експлуатації. Через цей час її краще замінити. А у той час, поки вона встановлена у вікна, її досить очищати за допомогою води, неагресивного миючого засобу. Можна раз на рік використати засоби, що містять силікон для обробки і захисту ущільнювача – мастило, спрей.

Для того, щоб догляд за алюмінієвим профілем для скла був простіший і швидший, можна придбати спеціальний набір по догляду – зараз такі є в продажу. У комплекти зазвичай входить і розчин або спрей для очищення профілю і склопакета, мастило для фурнітури і тканина, що не залишає розводів. Дотримуючись цих простих рекомендацій по догляду, ви можете бути спокійні за довговічність і функціональність алюмінієвих вікон. Такі вікна служитимуть дуже довго і вимагають мінімум уваги.