Види і розміри алюмінієвих вікон

Види алюмінієвих вікон

Сьогодні однїєю із основних вимог до світло – прозорих конструкцій є найбільша пропускна спроможність до денного світла, а це значить що конструкція повинна бути великих розмірів. Саме тому в склінні будівель є необхідність використання алюмінієвих профілів, оскільки основними характеристиками цього матеріалу є міцність, довговічність, надійність і легкість. Правильно підібрані і професійно встановлені алюмінієві конструкції мають стильний вигляд, відрізняються надійністю і довговічністю, практичністю і простотою експлуатації.

В даній статті ми хочемо розповісти про основні види алюмінієвих вікон, а також ознайомити вас яких розмірів вони можуть бути.

Є два основних типи алюмінієвого профілю для скла – теплі і холодні, все залежить від профільної системи, яка використовується для їх виготовлення. Що стосується видів, то тут потрібно враховувати не тільки особливості профільної системи, але й фурнітуру. Ось основні види вікон:

  1. Розпашні вікна;
  2. Відкидні вікна;
  3. Поворотно – відкидні;
  4. Зсувні (або розсувні);
  5. Паралельно – зсувні;
  6. Підйомно – зсувні;

Розпашні вікна – це поворотні вікна, механізм яких дозволяє пересуватися стулці в одній горизонтальній площині. Це традиційний спосіб відкривання, але з появою більш зручних систем його використовують рідко.

Відкидні вікна – стулка у даному вікні рухається в одній площині і відкидається на певний кут. Даний тип вікон обов ‘язково оснащується допоміжним пристроєм – ножицями, такими, що обмежують хід стулки.

Поворотно – відкидні вікна – на сьогодні це найбільш популярний тип вікна, оскільки фурнітура дозволяє рух стулки у 2-х площинах. Даний тип фурнітури дозволяє провітрювати приміщення, не відкриваючи стулки.

Всі перераховані вище види вікон сьогодні найчастіше виробляють для житлових, комерційних, офісних і виробничих об’єктів.

Зсувні (розсувні) вікна – у даному типі вікон стулки зсуваються по направляючим на роликах у сторони один за одного. Це найпоширеніший вид конструкцій, які використовуються для скління терас, балконів, веранд і басейну в приватному будинку. Дуже часто такі системи використовують на кухнях або в маленьких кімнатах, де підвіконня використовується як додаткова полиця для предметів.

Паралельно – зсувні вікна – принцип роботи даного вікна полягає в тому, що для пересування стулки її необхідно для початку висунути на себе, а потім зсунути в сторону. За принципом дії дана система вважається однією зі складних, але перевагою є можливість вертикального відкриття для провітрювання.

Підйомно – зсувні вікна –  даний тип вікон дозволяє заощадити простір і зробити його більш функціональним. Принцип дії даного типу вікна простий – механізм вікон приводить в дію спеціальний замок – рейку, який в свою чергу з ‘єднаний через кутову передачу зі спеціальними візками. Стулки піднімаються і зсуваються вліво або вправо. Підйомно – розсувні вікна дуже зручні у використанні, вони забезпечують відмінну звукоізоляцію, бережуть тепло і не обмежують природне освітлення. Найчастіше такий тип конструкції використовується при панорамному склінні.

Складні вікна (гармошка) – застосування складних вікон типу “гармошка” дозволяє забезпечити простір в невеликих закритих приміщеннях, таких як лоджії, балкони і тераси. Принцип роботи систем, що складаються заснований на відкриванні стулок паралельно одна одній шляхом зсуву в бік. Складаючись в “гармошку”, така конструкція значно економить місце. Таке скління найчастіше здійснюється від підлоги до стелі, що дозволяє впустити в приміщення набагато більше світла, у порівнянні зі звичайними вікнами. Прибрати стіну за кілька секунд? Це можливо з розсувними системами “гармошка”

При виборі системи необхідно не тільки визначити найзручніший спосіб відкривання, але і врахувати навантаження на механізми. Якщо цього не зробити і спробувати заощадити, в процесі експлуатації вікон виникнуть проблеми. Наприклад, провисання і заклинювання стулок.

Розміри алюмінієвих вікон

Трохи про стандартні розміри.

Стандартні розміри вікон прописані в Гості і розрахувати їх можна по спеціальній формулі, яка складена з урахуванням росположення будинку (широта, довгота). Так само розміри визначаються для трьох видів вікон: одностулкові, двостулкові і тристулкові.

– Таким чином можна з’ясувати, як саме повинні співвідноситися між собою площу вікна і величина освітлюваного приміщення, тобто, скільки вікон і якого розміру потрібно на одну кімнату.

– Так виявляється коефіцієнт освітлення для тих будівель, які росташовані або південніше 60, або на північ від 45 градусів широти. Для місцевостей, які розміщуються на прикордонних територіях з зазначеними широтами, є конкретний поправочний коефіцієнт. Якщо будова знаходиться південніше, то він буде дорівнювати 0,75, якщо на північ від – площа отвору повинна бути збільшена в 1,2 рази.

Вікна в північній частині будівлі можуть бути більше, ніж в південній. Причина в тому, що туди потрапляє менше сонячного світла, і це потрібно якось компенсувати. Крім того, отвори, що виходять на північ, повинні відповідати певному температурному режиму, в іншому випадку взимку вони почнуть текти. Розміри віконних прорізів визначаються ще на етапі проектування будівлі, при цьому обов’язково враховуються вимоги до освітленості кімнати. Ця величина залежить не тільки від вищенаведених показників, але і від призначення будівлі, його розмірів і кількості природного світла.

Варто додати, що ГОСТ розглядає вологість від 8 до 12% і стандартні розміри віконних прорізів. Мінімальна ширина і висота прорізів складають 60 см, а максимальні – 180 см. Всі необхідні дані легко знайти в спеціалізованій таблиці по ГОСТу. Окремо варто сказати, що стандартні розміри склопакетів залежать більшою мірою від типу споруди. Але, коли вікно дивиться на вулицю, а кондиціонер відсутній, відповідно до Держстандарту, товщина повинна бути не менше 32 мм. У ситуації з застеленим балконом вистачає 24 мм.

Стандартні розміри алюмінієвих вікон.

Стандартні розміри вікон з теплого профілю не обмежуються звичайним роз’ємом вікна. Для теплою віконної системи з алюмінію максимальний розмір склопакета 2000х3000 міліметрів, при більшій висоті потрібна установка додаткового підсилення профілю. При цьому стулка вікна повинна бути не більше 1200х1700 міліметрів. Для таких вікон можна використовувати склопакет завтовшки до 40 мм.

Алюмінієві вікна з холодного профілю також мають свої обмеження за розміром. Максимальний розмір склопакета може бути 1600х2300 міліметрів, при цьому товщина склопакета – 16-22 мм. Якщо висота вікна більше 2700 мм, то потрібна додаткова підсилює конструкція.

Особливу увагу при виборі розміру вікна варто приділити фурнітурі, оскільки фурнітура, яка використовується для «обв’язки» стулки має свої обмеження. У різних виробників фурнітури є свої обмеження не тільки за розмірами (ширина, висота) але і за вагою робочої стулки:

– Що стосується звичайних віконних систем (розпашні, відкидні, поворотно-відкидні вікна) в залежності від фурнітури стулка може бути шириною від 400 до 1400 мм і висотою до 2500 мм.

– Розсувні системи – все залежить від типу роликів, які встановлюються у стулку. Для «холодних» систем використовуються ролики, які витримують вагу стулки до 40…50 кг. (1 ролик). Якщо брати теплі розсувні системи, то для них передбачені ролики витримують вагу до 80…100 кг. (1 ролик).

– В підйомно-зсувних вікнах ситуація аналогічна раздвижкам, лише в даних системах використовуються спеціальні так звані візки. Тут обмеження за вагою від 200 до 400 кг.

– І на кінець паралельно-зсувні та складні (гармошка) вікна. Тут залежність фурнітури йде від ширини стулки – найчастіше виробники виготовляють фурнітуру обмежує ширину стулки до 1000 мм.

Не варто забувати що в будь-якої конструкції є межа, як за габаритними розмірами, так і за вагою. Фурнітура у вікнах, що перевищують стандартні розміри вікон, схильна до великого навантаження, що виникає в результаті тиску ваги скла і стулок. Наше завдання всього лише ознайомити Вас із загальною інформацією. Не варто вичитувати в інтернеті і чітко слідувати тій інформації, яка там вказана, її просто міг скласти не дуже досвідчена людина в цій сфері. Краще завжди звертатися до фахівців в тій чи іншій сфері, вони Вам порадять оптимальний розмір вікна, який задовольнить всі вимоги.