Переведення алюмінієвих вікон у зимовий режим
Вікна, виготовлені з алюмінієвих профілів (зазвичай кажуть – алюмінієві вікна) також, як і пластикові, вимагають певного догляду. У даній статті надані рекомендації щодо переведення алюмінієвих вікон у зимовий (літній) період. Крім того, що вікна треба мити і чистити, є необхідність, про яку знають не всі – це переведення системи у сезонні режими зима-літо.
Переведення алюмінієвого профілю для скла в сезонний режим має на увазі регулювання ступеня притискання віконної стулки, яка досягається за рахунок фурнітури і дозволяє зберегти віконну конструкцію у функціональному стані і продовжити термін її служби. На жаль, не вся віконна фурнітура має функцію переведення в сезонний режим. Бюджетний варіант віконної фурнітури, зазвичай, має обмежений набір функцій, тобто відкривання, закривання, відкидання стулки. А ось фурнітура відомих світових виробників, має можливість переведення в літній і зимовий режим.
Як дізнатися, чи є в алюмінієвому вікні функція переведення в сезонний режим.
Переведення фурнітури здійснюється за допомогою спеціальних ексцентриків (цапф): цапфа або ексцентрик – це елемент фурнітури, що дозволяє регулювати ступінь притискання стулки до віконної рами, розташованих збоку стулки. Якщо на ексцентриках є отвори для шестигранного ключа, зірочки, то даний вид фурнітури, скоріш за все, має можливість переведення в літній або зимовий режим.
Стандартний, літній та зимовий режим алюмінієвих вікон.
Стандартний режим передбачає середню ступінь притискання стулки. Це означає, що цапфа буде розташовуватися посередині. Віконна конструкція, встановлена в даному режимі, у більшості випадків, здатна ефективно працювати як в зимовий, так і в літній час. При цьому забезпечується оптимальний рівень притискання ущільнювального матеріалу. В зимовому режимі алюмінієві вікна характеризуються більш щільним приляганням стулки до рами. Завдяки цьому в холодну пору року алюмінієві конструкції ефективно зберігають тепло, утримуючи його всередині приміщення.
Літній режим характеризується менш щільною фіксацією стулки. В цьому положенні потоки повітря вільно циркулюють між навколишнім середовищем та кімнатою.
Інструкція (рекомендації з регулювання) фурнітури алюмінієвого вікна.
Щоб виконати регулювання віконної фурнітури, в першу чергу, її необхідно очистити за допомогою вологої ганчірки та жорсткої щітки. Потім знайдіть всі ексцентрики на віконній стулці, це дуже важливо, тому що якщо не відрегулювати всі, то саме в тому місці де буде недостатнє притискання – стулка не буде щільно прилягати до рами, а значить буде надходити холодне повітря (у зимовий період). Кількість ексцентриків залежить від габаритів стулки – чим більше розмір стулки, тим більше ексцентриків. Потім візьміть необхідний інструмент (залежить від типу фурнітури) і поверніть кожен ексцентрик на декілька міліметрів (зазвичай повертання відбувається за годинниковою стрілкою). Увага – всі цапфи повинні бути в однаковому положенні.
По закінченню необхідно перевірити результат – щільність прилягання віконної стулки можна оцінити за тугістю повертання віконної ручки. Також можна перевірити щільність за допомогою звичайного аркуша паперу. Закриваючи віконну стулку, притисніть листок паперу. Потім спробуйте витягнути його. Якщо аркуш не витягується, а рветься – значить стулка прилягає щільно.
Підготовка алюмінієвих вікон до осінньо – зимового періоду.
Якщо взяти алюмінієві вікна, то вони не потребують суттєвої підготовки до холодів на відмінність від старих дерев ‘яних рам (наприклад: фарбування, утеплення поролоном), але все ж певні маніпуляції перед початком холодів ми рекомендуємо провести.
1. Зняти москітні сітки. У холодний період москітні сітки просто не потрібні і для продовження терміну їх служби, рекомендовано знімати їх. Очистку москітної сітки рекомендовано виконати в такій послідовності: пропилососити, вимити теплою мильною водою, добре промити і висушити.
2. Очистити віконні рами і склопакети алюмінієвого вікна. Для цього можна використовувати м ‘які миючі засоби, наприклад, засіб для миття посуду або звичайний спрей для скла.
3. Очистити, змазати і відрегулювати (за необхідності) віконну фурнітуру. Змащувати фурнітуру можна маслом для швейних машин (це вазелінова олія, глибокого очищення, яка продовжить термін служби віконних механізмів), WD 40 або спеціальними засобами для догляду за віконною фурнітурою. Необхідно проводити обробку всіх рухомих частин фурнітури, починаючи зверху вниз. Після того, як всі деталі оброблені, відкрийте і закрийте вікно кілька разів, таким чином, мастило рівномірно розподілиться по поверхні механізмів.
4. Очистити і обробити гумовий ущільнювач. Гумовий ущільнювач, який розташований по периметру рами і стулки забезпечує герметичність вікна при закритій стулці, тому стежити за їх станом дуже важливо. Уважно огляньте ущільнювач, він повинен бути еластичним і не мати тріщин. Якщо ви помітили, що ущільнювач старий і втратив свою функціональність, значить необхідно його замінити. Якщо стан ущільнювача нормальний, то виконайте його обробку мастилом на основі силікону.
У даній статті наведені рекомендації з підготовки алюмінієвих вікон до сезонного періоду. Зараз багато виробників надають гарантійне обслуговування вікон, тому завжди є можливість скористатися послугами професіоналів.